এক ব্যতিক্ৰমী প্ৰয়াস গহপুৰৰ যুৱতী পৰিনীতা দাসৰ

এক ব্যতিক্ৰমী প্ৰয়াস গহপুৰৰ যুৱতী পৰিনীতা দাসৰ – মনি বৰা, গহপুৰ, ৮ ডিচেম্বৰ, ২০১৯ 📚 অসমীয়া থলুৱা খাদ্য সকলোৱে কিমান

Read more

আল্লাৰ বাণী – গছৰ পাতে পাতে আৰু ইয়াৰ অন্তৰালৰ বৈজ্ঞানিক সত্যতা

আল্লাৰ বাণী – গছৰ পাতে পাতে আৰু ইয়াৰ অন্তৰালৰ বৈজ্ঞানিক সত্যতা – বিশ্বনাথ চাৰিআলি, ৩০ নৱেম্বৰ 📚 অতি সম্প্ৰতি অসমৰ

Read more

সদৌ অসম অলৌকিক কাণ্ডৰ কৌশল উদ্ভাৱনকাৰী দল গঠন

সদৌ অসম অলৌকিক কাণ্ডৰ কৌশল উদ্ভাৱনকাৰী দল গঠন – বিশ্বনাথ চাৰিআলি, ২৯ জুলাই 📚 অসম চৰকাৰৰ বিজ্ঞান আৰু প্ৰযুক্তিবিদ্যা বিভাগৰ

Read more

অসমৰ ৩ যুৱকক বিজ্ঞান ভৱনত ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্ভাৱনী বঁটা প্ৰদান

অসমৰ ৩ যুৱকক বিজ্ঞান ভৱনত ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্ভাৱনী বঁটা প্ৰদান – তেজপুৰ, ৬ জুলাই 📚 বহুতৰে প্ৰিয় পানীপুৰি বা ফুচকা। কিন্তু

Read more

অসম বিজ্ঞান সমিতি বিশ্বনাথ চাৰিআলি শাখাৰ সোণালী জয়ন্তীৰ প্ৰস্তুতি

অসম বিজ্ঞান সমিতি বিশ্বনাথ চাৰিআলি শাখাৰ সোণালী জয়ন্তীৰ প্ৰস্তুতি আৰম্ভ -১৩ জুলাই, বিশ্বনাথ চাৰিআলি 📚 ১৯৬৯ চনত গুৱাহাটী বিশ্ববিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰ

Read more

নলবাৰীত উদ্ভাৱনা ২০১৯ শীৰ্ষক বিজ্ঞানৰ মনোৰম অনুষ্ঠান সম্পন্ন

নলবাৰীত উদ্ভাৱনা ২০১৯ শীৰ্ষক বিজ্ঞানৰ মনোৰম অনুষ্ঠান সম্পন্ন – নলবাৰী ১১ মে 📚 অসম বিজ্ঞান সমিতিৰ আৰু গিৰিজানন্দ চৌধুৰী ইনষ্টিটিউট

Read more

আৰ্যভট্ট বিজ্ঞান কেন্দ্ৰৰ ৰাজ্যিক পৰ্যায়ৰ প্ৰতিযোগিতা

আৰ্যভট্ট বিজ্ঞান কেন্দ্ৰৰ ৰাজ্যিক পৰ্যায়ৰ প্ৰতিযোগিতা -নলবাৰী 8 ফেব্ৰুৱাৰী, 2019 📚 অসম চৰকাৰৰ বিজ্ঞান আৰু প্ৰযুক্তিবিদ্যা বিভাগে আয়োজন কৰা আৰ্যভট্ট

Read more

বিশ্বনাথত মানুহে মানুহৰ বাবে কাৰ্যসুচী পালন

বিশ্বনাথত মানুহে মানুহৰ বাবে কাৰ্যসুচী পালন – বিশ্বনাথ ঘাটৰ প্ৰতিবেদক, অক্টোবৰ 📚 অসমৰ বিজ্ঞান আৰু প্ৰযুক্তিবিদ্যা পৰিবেশ আৰু পৰিষদৰ সৌজন্যত

Read more

নলবাৰীত দুই শিশু বিজ্ঞানীক সম্বৰ্ধনা

নলবাৰীত দুই শিশু বিজ্ঞানীক সম্বৰ্ধনা – নলবাৰী, 22 ডিচেম্বৰ,2018 📚 নলবাৰী – ২২ ডিচেম্বৰ- উৰিষ্যাৰ ভুৱনেশ্বৰ অহা ২৭ ডিচেম্বৰৰ পৰা

Read more

বিশ্বনাথ মহাবিদ্যালয়ত ৰাষ্ট্ৰীয় বিজ্ঞান দিৱস উদযাপন

বিশ্বনাথ মহাবিদ্যালয়ত ৰাষ্ট্ৰীয় বিজ্ঞান দিৱস উদযাপন – বিশ্বনাথ চাৰি আলি , ১৮ ফেব্ৰুৱাৰী 📚 অসম বিজ্ঞান সমিতি বিশ্বনাথ চাৰি আলি

Read more

বৰভাগ মহাবিদ্যালয়ত জলবায়ু পৰিৱৰ্তন বিষয়ক কৰ্মশালা সম্পন্ন

বৰভাগ মহাবিদ্যালয়ত জলবায়ু পৰিৱৰ্তন বিষয়ক কৰ্মশালা সম্পন্ন 📚 আজি স্থানীয় বৰভাগ মহাবিদ্যালয়ৰ প্ৰেক্ষাগৃহত জলবায়ু পৰিৱৰ্তন বিষয়ক এখন কৰ্মশালা অনুস্থিত হয়।

Read more
Don`t copy text!
en_USEnglish
asঅসমীয়া en_USEnglish