Science news of Assam

Scientific Temperament ৰ এই বিজ্ঞানৰ খবৰ শিতানত আপোনালোকে নিয়মিত ৰূপত পঢ়িবলৈ পাব বিজ্ঞান বিষয়ক অসমৰ চুকে কোণে সিচঁৰিত হৈ থকা ন-ন খবৰ সমূহ।

to send a news or for any suggestion mail us at –[email protected]

 

অসম বিজ্ঞান সমিতি বিশ্বনাথ চাৰিআলি শাখাৰ সোণালী জয়ন্তীৰ প্ৰস্তুতি

অসম বিজ্ঞান সমিতি বিশ্বনাথ চাৰিআলি শাখাৰ সোণালী জয়ন্তীৰ প্ৰস্তুতি আৰম্ভ -১৩ জুলাই, বিশ্বনাথ চাৰিআলি 📚 ১৯৬৯ চনত গুৱাহাটী বিশ্ববিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰ

 

Workshop on grooming and mentoring students

Workshop on grooming and mentoring students -Lakhimpur, July 5 📚 The six day long workshop on ‘Grooming and Mentoring of

 

নলবাৰীত উদ্ভাৱনা ২০১৯ শীৰ্ষক বিজ্ঞানৰ মনোৰম অনুষ্ঠান সম্পন্ন

নলবাৰীত উদ্ভাৱনা ২০১৯ শীৰ্ষক বিজ্ঞানৰ মনোৰম অনুষ্ঠান সম্পন্ন – নলবাৰী ১১ মে 📚 অসম বিজ্ঞান সমিতিৰ আৰু গিৰিজানন্দ চৌধুৰী ইনষ্টিটিউট

 

International Year Of Periodic table observed

International Year Of Periodic table observed – Biswanath Chariali, Monday, April 8, 2019 📚 The akash children science organisation of

 

আৰ্যভট্ট বিজ্ঞান কেন্দ্ৰৰ ৰাজ্যিক পৰ্যায়ৰ প্ৰতিযোগিতা

আৰ্যভট্ট বিজ্ঞান কেন্দ্ৰৰ ৰাজ্যিক পৰ্যায়ৰ প্ৰতিযোগিতা -নলবাৰী 8 ফেব্ৰুৱাৰী, 2019 📚 অসম চৰকাৰৰ বিজ্ঞান আৰু প্ৰযুক্তিবিদ্যা বিভাগে আয়োজন কৰা আৰ্যভট্ট

 

বিশ্বনাথত মানুহে মানুহৰ বাবে কাৰ্যসুচী পালন

বিশ্বনাথত মানুহে মানুহৰ বাবে কাৰ্যসুচী পালন – বিশ্বনাথ ঘাটৰ প্ৰতিবেদক, অক্টোবৰ 📚 অসমৰ বিজ্ঞান আৰু প্ৰযুক্তিবিদ্যা পৰিবেশ আৰু পৰিষদৰ সৌজন্যত

 

নলবাৰীত দুই শিশু বিজ্ঞানীক সম্বৰ্ধনা

নলবাৰীত দুই শিশু বিজ্ঞানীক সম্বৰ্ধনা – নলবাৰী, 22 ডিচেম্বৰ,2018 📚 নলবাৰী – ২২ ডিচেম্বৰ- উৰিষ্যাৰ ভুৱনেশ্বৰ অহা ২৭ ডিচেম্বৰৰ পৰা

 

বিশ্বনাথ মহাবিদ্যালয়ত ৰাষ্ট্ৰীয় বিজ্ঞান দিৱস উদযাপন

বিশ্বনাথ মহাবিদ্যালয়ত ৰাষ্ট্ৰীয় বিজ্ঞান দিৱস উদযাপন – বিশ্বনাথ চাৰি আলি , ১৮ ফেব্ৰুৱাৰী 📚 অসম বিজ্ঞান সমিতি বিশ্বনাথ চাৰি আলি

 

বৰভাগ মহাবিদ্যালয়ত জলবায়ু পৰিৱৰ্তন বিষয়ক কৰ্মশালা সম্পন্ন

বৰভাগ মহাবিদ্যালয়ত জলবায়ু পৰিৱৰ্তন বিষয়ক কৰ্মশালা সম্পন্ন 📚 আজি স্থানীয় বৰভাগ মহাবিদ্যালয়ৰ প্ৰেক্ষাগৃহত জলবায়ু পৰিৱৰ্তন বিষয়ক এখন কৰ্মশালা অনুস্থিত হয়।

Get Social

Don`t copy text!
en_USEnglish
asঅসমীয়া en_USEnglish