Great people of assam in the field of Science

জীৱনৰ বিভিন্ন ক্ষেত্ৰত হঠাতে এনে একোজন ব্যক্তিক লগ পাই যোৱা হয়, যাৰ বিষয়ে আৰু অধিক জানিবলৈ মনটো ব্যাকুল হৈ পৰে । সমাজৰ ভিন ভিন স্তৰত এই সকল স্বনমধন্য ব্যক্তিয়ে সমাজ খনক বৈজ্ঞানিক মনস্কতাৰে পৰিপূৰ্ণ কৰি তোলাত অদঙনি জগাই আহিছে । আমি কিছুসকলৰ বিষয়ে জানো, আনহাতে কিছু সকলৰ বিষয়ে একেবাৰেই অজ্ঞাত । সেয়েহে Scientific Temperament এ এক অভিনৱ পদক্ষেপ হাতত লৈছে । সেই সকল ব্যক্তিৰ বিষয়ে যি সকলে আমাৰ জ্ঞাতে বা অজ্ঞাতে সমাজ খনক বিভিন্ন ক্ষেত্ৰত বিভিন্ন উপায়েৰে বৈজ্ঞানিক মনস্কতাৰে পৰিপূৰ্ণ কৰাত সহায় কৰি আহিছে, তেওঁলোকৰ কৰ্মৰাজী আৰু জীৱন দৰ্শন সম্বন্ধে আমি নিয়মিত ৰূপত আপোনালোকলৈ আগ বঢ়াই থাকিম। 

অসমীয়া বিজ্ঞান সাহিত্যলৈ ড° জয়ন্তী চুতীয়াৰ অৱদান

অসমীয়া বিজ্ঞান সাহিত্যলৈ ড° জয়ন্তী চুতীয়াৰ অৱদান – মানসী গোস্বামী 📚 বাৰিষাৰ আকাশ। আকাশৰ আন্ধাৰৰ ক’লা ফালি, মাটিৰ বুকুলৈ নামি

‘ক্ষীৰধৰ বৰুৱা’- বিজ্ঞান জনপ্রিয়কৰণৰ আন এটা নাম

‘ক্ষীৰধৰ বৰুৱা’- বিজ্ঞান জনপ্রিয়কৰণৰ আন এটা নাম – ৰিপুঞ্জয় বৰদলৈ সহকাৰী শিক্ষক (অংক), চেঙামাৰী উচ্চ মাধ্যমিক বিদ্যালয় 📚 অবিভক্ত শােণিতপুৰ

প্ৰসিদ্ধ বিজ্ঞান লেখক বিজয় কৃষ্ণ দেৱ শৰ্মাৰ সৈতে এখন্তেক

প্ৰসিদ্ধ বিজ্ঞান লেখক বিজয় কৃষ্ণ দেৱ শৰ্মাৰ সৈতে – ৰিপুঞ্জয় বৰদলৈ সহকাৰী শিক্ষক (অংক), চেঙামাৰী উচ্চ মাধ্যমিক বিদ্যালয় 📚 কেতিয়াবা,

ফৰেষ্ট মেন অব ইণ্ডিয়া: যাদৱ পায়েং

অসমী আইৰ সুযোগ্য সন্তান (ফৰেষ্ট মেন অব ইণ্ডিয়া) : যাদৱ পায়েং – ৰিপুঞ্জয় বৰদলৈ সহকাৰী শিক্ষক (অংক), চেঙামাৰী উচ্চ মাধ্যমিক

উদ্ধৱ ভৰালী – টমাচ এডিচন অৱ আছাম

উদ্ধৱ ভৰালী – টমাচ এডিচন অৱ আছাম – জেচমিন গগৈ, ষষ্ঠ সান্মাষিক, ভৌতিক বিজ্ঞান বিভাগ, লক্ষীমপুৰ বালিকা মহাবিদ্যালয় 📚 In

Get Social

Don`t copy text!
en_USEnglish
asঅসমীয়া en_USEnglish