ৰামানুজনৰ গণিত

ৰামানুজনৰ গণিত – ড০ নয়নদীপ ডেকা বৰুৱা, অধ্যাপক, গণিত বিভাগ, তেজপুৰ বিশ্ববিদ্যালয় 📚 (ৰামানুজনে গণিতৰ কেনেকুৱা নতুন ধাৰণা অৱতাৰণা কৰি

Read more

২৯ এপ্ৰিলত পৃথিৱী ধ্বংস

২৯ এপ্ৰিলত পৃথিৱী ধ্বংস – নৱদ্বীপ শইকীয়া সঞ্চালক, এপিটাইছিয়া লাৰ্ণিং হাব, গহপুৰ 📚 ক’ৰ’না ভাইৰাছ, লক্ডাউন, কোৱাৰাণ্টাইন, আইছ’লেছনৰ দৰে আপদে

Read more

ভাইৰাছৰ সম্বন্ধে তথ্য: মাইকী মানুহে কণী নাপাৰি সন্তান জন্ম দিয়ে, ইয়াৰ অন্তৰালতো কিছুমান ভাইৰাছৰ সম্বন্ধ আছে নেকি??

ভাইৰাছৰ সম্বন্ধে তথ্য: মাইকী মানুহে কণী নাপাৰি সন্তান জন্ম দিয়ে, ইয়াৰ অন্তৰালতো কিছুমান ভাইৰাছৰ সম্বন্ধ আছে নেকি? – ৰঞ্জন ভূঞা

Read more

ক’ৰ’নাই উদগনি দিয়া ন’ম’ফ’বিয়া ব্যাধিয়ে মাৰাত্মক ৰূপ ল’ব নেকি?

ক’ৰ’নাই উদগনি দিয়া ন’ম’ফ’বিয়া ব্যাধিয়ে মাৰাত্মক ৰূপ ল’ব নেকি? – ৰিপুঞ্জয় বৰদলৈ, চেঙামাৰী উচ্চ মাধ্যমিক বিদ্যালয় 📚 আজিৰ তাৰিখত সমগ্ৰ

Read more

কি দৰে পঢ়িম আৰ্কিটেকচাৰ ( Architecture) ?

কি দৰে পঢ়িম আৰ্কিটেকচাৰ ( Architecture) ? – ড° বুলজিৎ বুঢ়াগোহাঁই , সঞ্চালক , অসম কেৰিয়াৰ কাউন্সেলিং কেন্দ্ৰ 📚 আৰ্কিটেকচাৰ

Read more

জ্যোতিষীয়ে দিয়া লাখ টকীয়া ৰত্নটো পিন্ধিলে ক’ৰ’না নহয়!

জ্যোতিষীয়ে দিয়া লাখ টকীয়া ৰত্নটো পিন্ধিলে ক’ৰ’না নহয়! – -ভাৰ্গৱ বৰঠাকুৰ, যান্ত্ৰিক অভিযন্তা, নুমলীগঢ় তেল শোধনাগাৰ 📚 ৰত্ন হ’ল মূলতে

Read more

কল,কলডিল,কলৰ পচলা,কলখাৰ ইত্যাদিৰ বিষয়ে এখনি ৰচনা

কল,কলডিল,কলৰ পচলা,কলখাৰ ইত্যাদিৰ বিষয়ে এখনি ৰচনা – ডা০ ভূপেন শইকীয়া 📚 অতীজৰ পৰা কলগছ আমাৰ জাতীয় জীৱনৰ অপৰিহাৰ্য্য অংগ হৈ

Read more

ডাইফান্টাছৰ বয়স

ডাইফান্টাছৰ বয়স – বীৰব্ৰত দাস চৌধুৰী 📚 বৰ্তমান পৰিস্থিতিত সমগ্ৰ বিশ্বতে বহল ভাৱে উচ্চাৰিত দুটা শব্দ হ’ল পজিটি্ভ আৰু নিগেটি্ভ।

Read more

সমাজ বিৱৰ্তনত বিজ্ঞান আৰু প্রযুক্তি বিদ্যাৰ প্ৰভাৱ

সমাজ বিৱৰ্তনত বিজ্ঞান আৰু প্রযুক্তি বিদ্যাৰ প্ৰভাৱ – অজিত কুমাৰ শৰ্মা, ডিব্রুগড় 📚 পৃথিৱী সৃষ্টিৰ পিছৰ কোনাে এক শুভ ক্ষণত

Read more

ভূ-চৌম্বকীয় মেৰু চাইেবৰিয়াৰ দিশলৈ সোমাই গৈছে

ভূ-চৌম্বকীয় মেৰু চাইেবৰিয়াৰ দিশলৈ সোমাই গৈছে – ড০ ৰাস্না ৰাজখোৱা 📚 পৃথিৱীৰ চৌম্বকক্ষেত্ৰৰ আকাৰ, গ্ৰহটোৰ উত্তৰ আৰু দক্ষিণ চুম্বকীয় মেৰুৰ

Read more

আতংকবাদীৰ কাল : ক্রুইছ মিছাইল

আতংকবাদীৰ কাল : ক্রুইছ মিছাইল – সুনয়ন বৰকাকতী, দ্বাদশ শ্ৰেণী, বিশ্বনাথ মহাবিদ্যালয় 📚 ক্রুইছ মিছাইল হৈছে মানৱবিহীন স্বয়ং চালিত (

Read more

দু:সময়

দু:সময় – পলাশ জ্যোতি নাথ, ষষ্ঠ সান্মাষিক -পদাৰ্থ বিজ্ঞান বিভাগ, বিশ্বনাথ মহাবিদ্যালয়​ 📚 ৰুগ্ন প্ৰহৰৰ পোতাশালত বন্দী চিৰব‍্যস্ত পৃথিৱীৰ ভৱিষ্যত,

Read more

অথলে যাব নেকি মহাকাশ গৱেষণা ?

অথলে যাব নেকি মহাকাশ গৱেষণা? – শ্বাহিনশ্বাহ ইকবাল, দশম শ্ৰেণী লক্ষীপুৰ উচ্চতৰ মাধ্যমিক বিদ্যালয়, লক্ষীপুৰ 📚 “মহাকাশ বিজ্ঞানীসকলে চন্দ্ৰত গৈছে,

Read more
Don`t copy text!
en_USEnglish
asঅসমীয়া en_USEnglish