to submit your writing mail us at

[email protected]

Articles

  

ৰামানুজনৰ গণিত

ৰামানুজনৰ গণিত – ড০ নয়নদীপ ডেকা বৰুৱা, অধ্যাপক, গণিত বিভাগ, তেজপুৰ বিশ্ববিদ্যালয় 📚 (ৰামানুজনে গণিতৰ কেনেকুৱা নতুন ধাৰণা অৱতাৰণা কৰি

  

২৯ এপ্ৰিলত পৃথিৱী ধ্বংস

২৯ এপ্ৰিলত পৃথিৱী ধ্বংস – নৱদ্বীপ শইকীয়া সঞ্চালক, এপিটাইছিয়া লাৰ্ণিং হাব, গহপুৰ 📚 ক’ৰ’না ভাইৰাছ, লক্ডাউন, কোৱাৰাণ্টাইন, আইছ’লেছনৰ দৰে আপদে

  

ভাইৰাছৰ সম্বন্ধে তথ্য: মাইকী মানুহে কণী নাপাৰি সন্তান জন্ম দিয়ে, ইয়াৰ অন্তৰালতো কিছুমান ভাইৰাছৰ সম্বন্ধ আছে নেকি??

ভাইৰাছৰ সম্বন্ধে তথ্য: মাইকী মানুহে কণী নাপাৰি সন্তান জন্ম দিয়ে, ইয়াৰ অন্তৰালতো কিছুমান ভাইৰাছৰ সম্বন্ধ আছে নেকি? – ৰঞ্জন ভূঞা

  

ক’ৰ’নাই উদগনি দিয়া ন’ম’ফ’বিয়া ব্যাধিয়ে মাৰাত্মক ৰূপ ল’ব নেকি?

ক’ৰ’নাই উদগনি দিয়া ন’ম’ফ’বিয়া ব্যাধিয়ে মাৰাত্মক ৰূপ ল’ব নেকি? – ৰিপুঞ্জয় বৰদলৈ, চেঙামাৰী উচ্চ মাধ্যমিক বিদ্যালয় 📚 আজিৰ তাৰিখত সমগ্ৰ

  

কি দৰে পঢ়িম আৰ্কিটেকচাৰ ( Architecture) ?

কি দৰে পঢ়িম আৰ্কিটেকচাৰ ( Architecture) ? – ড° বুলজিৎ বুঢ়াগোহাঁই , সঞ্চালক , অসম কেৰিয়াৰ কাউন্সেলিং কেন্দ্ৰ 📚 আৰ্কিটেকচাৰ

  

অংগ দান, আমি আৰু আমাৰ কৰণীয়

অংগ দান, আমি আৰু আমাৰ কৰণীয় – পঙ্কজ বৰুৱা 📚 মৃত্যুৰ পিছতো জীৱিত থকা মানৱ দেহৰ অংগবোৰ শিৰোনামাৰে এটি লেখা

  

জ্যোতিষীয়ে দিয়া লাখ টকীয়া ৰত্নটো পিন্ধিলে ক’ৰ’না নহয়!

জ্যোতিষীয়ে দিয়া লাখ টকীয়া ৰত্নটো পিন্ধিলে ক’ৰ’না নহয়! – -ভাৰ্গৱ বৰঠাকুৰ, যান্ত্ৰিক অভিযন্তা, নুমলীগঢ় তেল শোধনাগাৰ 📚 ৰত্ন হ’ল মূলতে

  

কল,কলডিল,কলৰ পচলা,কলখাৰ ইত্যাদিৰ বিষয়ে এখনি ৰচনা

কল,কলডিল,কলৰ পচলা,কলখাৰ ইত্যাদিৰ বিষয়ে এখনি ৰচনা – ডা০ ভূপেন শইকীয়া 📚 অতীজৰ পৰা কলগছ আমাৰ জাতীয় জীৱনৰ অপৰিহাৰ্য্য অংগ হৈ

  

ডাইফান্টাছৰ বয়স

ডাইফান্টাছৰ বয়স – বীৰব্ৰত দাস চৌধুৰী 📚 বৰ্তমান পৰিস্থিতিত সমগ্ৰ বিশ্বতে বহল ভাৱে উচ্চাৰিত দুটা শব্দ হ’ল পজিটি্ভ আৰু নিগেটি্ভ।

  

সমাজ বিৱৰ্তনত বিজ্ঞান আৰু প্রযুক্তি বিদ্যাৰ প্ৰভাৱ

সমাজ বিৱৰ্তনত বিজ্ঞান আৰু প্রযুক্তি বিদ্যাৰ প্ৰভাৱ – অজিত কুমাৰ শৰ্মা, ডিব্রুগড় 📚 পৃথিৱী সৃষ্টিৰ পিছৰ কোনাে এক শুভ ক্ষণত

  

ভূ-চৌম্বকীয় মেৰু চাইেবৰিয়াৰ দিশলৈ সোমাই গৈছে

ভূ-চৌম্বকীয় মেৰু চাইেবৰিয়াৰ দিশলৈ সোমাই গৈছে – ড০ ৰাস্না ৰাজখোৱা 📚 পৃথিৱীৰ চৌম্বকক্ষেত্ৰৰ আকাৰ, গ্ৰহটোৰ উত্তৰ আৰু দক্ষিণ চুম্বকীয় মেৰুৰ

  

আতংকবাদীৰ কাল : ক্রুইছ মিছাইল

আতংকবাদীৰ কাল : ক্রুইছ মিছাইল – সুনয়ন বৰকাকতী, দ্বাদশ শ্ৰেণী, বিশ্বনাথ মহাবিদ্যালয় 📚 ক্রুইছ মিছাইল হৈছে মানৱবিহীন স্বয়ং চালিত (

  

অথলে যাব নেকি মহাকাশ গৱেষণা ?

অথলে যাব নেকি মহাকাশ গৱেষণা? – শ্বাহিনশ্বাহ ইকবাল, দশম শ্ৰেণী লক্ষীপুৰ উচ্চতৰ মাধ্যমিক বিদ্যালয়, লক্ষীপুৰ 📚 “মহাকাশ বিজ্ঞানীসকলে চন্দ্ৰত গৈছে,

  

জিন সম্পাদনা :- জন্মৰ পূৰ্বেই ব্যক্তিৰ ৰোগ নিৰাময় পদ্ধতি

জিন সম্পাদনা: -জন্মৰ পূৰ্বেই ব্যক্তিৰ ৰোগ নিৰাময় পদ্ধতি – ৰঞ্জন ভূঞা 📚 প্ৰত্যেকটো জীৱই ইয়াৰ পুৰণিৰ নতুনত্বম সংস্কৰণ৷ ইয়াৰ নিজা

  

ধৰ্মীয় আচৰণ আৰু বৈজ্ঞানিক চিন্তাধাৰা

ধৰ্মীয় আচৰণ আৰু বৈজ্ঞানিক চিন্তাধাৰা – অজিত কুমাৰ শৰ্মা, ডিব্ৰুগড় 📚 এই পৃথিৱীত সুখে সন্তোষে জীৱন যাপন কৰি থাকিবলৈ সকলাে

  

5G

5G – ড০ ৰাস্না ৰাজখোৱা 📚 5জি (5G) নেটৱৰ্ক হৈছে ডিজিটেল চেলুলাৰ নেটৱৰ্ক (digital cellular network), য’ত প্ৰভাইডাৰে সামৰি লোৱা

  

বৈজ্ঞানিক মানসিকতা কি?

বৈজ্ঞানিক মানসিকতা কি? – নৱদ্বীপ শইকীয়া, পৰিচালক ও জন্মদাতা – এপিাইচিয়া লাৰ্নিং হাব 📚 কোনো এজন ব্যক্তিয়ে যিকোনো এটা কথাৰ

  

বিচিন্ন হোৱাৰ দিশে মহাকাশযান ভয়জাৰ এক

বিচিন্ন হোৱাৰ দিশে মহাকাশযান ভয়জাৰ এক – পঙ্কজ বৰুৱা 📚 ভয়জাৰ ১ হ’ল এখন মহাকাশ যান যাক আমেৰিকাৰ মহাকাশ সংস্থা

  

গ্ৰীণহাউচ গেছ আৰু কাৰ্বন ফুটপ্ৰিণ্ট

গ্ৰীণহাউচ গেছ আৰু কাৰ্বন ফুটপ্ৰিণ্ট: – জ্যোৎস্না দাস, নগৰবেৰা 📚 বৰ্তমানৰ যুগটোৱেই হৈছে বিজ্ঞানৰ যুগ৷ নিত্য নতুন আৱিষ্কাৰেৰে আমাৰ চৌপাশ

  

ইউকেলিপ্টাছৰ বিষয়ে নানা কথা

ইউকেলিপ্টাছৰ বিষয়ে নানা কথা -কৰবী বৰুৱা, স্নাতকোত্তৰ – উদ্ভিদ বিজ্ঞান, বি . এড্ প্ৰশিক্ষাৰ্থী 📚 প্ৰত্যেকেই সপোনবোৰ হয়তো ইউকেলিপ্টাছৰ দৰে

  

চন্দ্ৰযানৰ সফলতাৰ পিছত এইবাৰ গগনযান

চন্দ্ৰযানৰ সফলতাৰ পিছত এইবাৰ গগনযান – ৰিপুঞ্জয় বৰদলৈ 📚 ভাৰতবৰ্ষই চন্দ্ৰযান- ২ ৰ ক্ষেত্ৰত লাভ কৰা সফলতাই আজি বিশ্বত খলকনি

  

হাতীপটি তাৰকাৰাজ্যৰ নক্ষত্ৰৰ ‘বংশ বৃক্ষ’

হাতীপটি তাৰকাৰাজ্যৰ নক্ষত্ৰৰ ‘বংশ বৃক্ষ’ ড০ ৰাস্না ৰাজখোৱা 📚 নিজৰ অৰ্ন্তভাগত সৃষ্টি হোৱা বিকিৰণ শক্তিৰে উজলি উঠা, আকাশৰ অতি বৃহৎ

  

ষষ্ঠ মহা বিলুপ্তি

ষষ্ঠ মহা বিলুপ্তি -জানমনি বৰা, বিভাগ মুৰব্বী – প্ৰাণী বিজ্ঞান বিভাগ, বৰনগৰ মহাবিদ্যালয় 📚 আমাৰ পৃথিৱীখনেই হৈছে এতিয়ালৈকে আমি জনাত

  

গগনদীপ কাং

গগনদীপ কাং পংকজ জ্যোতি মহন্ত, সম্পাদক – গণিতচ’ৰা (gonitsora.com) 📚 ইতিহাস-প্ৰসিদ্ধ বৈজ্ঞানিক সংস্থা ৰয়েল ছ’চাইটিৰ সদস্য (FRS) ৰূপে নিৰ্বাচিত হোৱা

  

পোহৰৰ পৰাও প্ৰদূষণ হয়

পোহৰৰ পৰাও প্ৰদূষণ হয় ৰঞ্জন ভূঞা 📚 বহু সময়ৰ ধৰি বাবলুৱে শুবলৈ চেষ্টা কৰি আছিল,কিন্তু তাৰ টোপনি অহা নাছিল। বাৰে

  

তেজ ৰঙা ৰংবোৰ ভেদি

তেজ ৰঙা ৰংবোৰ ভেদি -কৰবী বৰুৱা, স্নাতকোত্তৰ – উদ্ভিদ বিজ্ঞান, বি. এড. 📚 পৃথিৱীখন আশ্চর্যকৰ! আমি ভবাতকৈও বেছি মনোমোহা কাৰু-কাৰ্য

  

তাৰকাৰাজ্যৰ পৰা খেদা খোৱা নক্ষত্ৰ বোৰ

তাৰকাৰাজ্যৰ পৰা খেদা খোৱা নক্ষত্ৰ বোৰ পঙ্কজ বৰুৱা 📚 আমি সকলোৱে যানোঁ মহাকাশৰ বিশালতাৰ কথা, মহাকাশত আছে সীমাহীন গ্ৰহ উপগ্ৰহ,

  

সমাজত অন্ধবিশ্বাস আৰু অলৌকিকতাৰ প্ৰভাৱ

সমাজত অন্ধবিশ্বাস আৰু অলৌকিকতাৰ প্ৰভাৱ – অজিত কুমাৰ শৰ্মা, অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষক, KRP, SCERT (Science) 2019 📚 জীৱাশ্ম উদ্ঘাটনৰ যােগেদি নৃতত্ত্ববিদ

  

অভিযান্ত্ৰিক কলেজৰ শ্ৰেণীকোঠাৰ বিতৰ্ক – ডিজেল নে বিশ্বকৰ্মা?

অভিযান্ত্ৰিক কলেজৰ শ্ৰেণীকোঠাৰ বিতৰ্ক – ডিজেল নে বিশ্বকৰ্মা? -ভাৰ্গৱ বৰঠাকুৰ, যান্ত্ৰিক অভিযন্তা, নুমলীগঢ় তেল শোধনাগাৰ 📚 ৰাতিপুৱা ন বজাৰ ক্লাছ

  

জেনেৰিক মেডিচিন বনাম ব্ৰেণ্ডেড মেডিচিন : এক পৰ্য্যালোচনা

জেনেৰিক মেডিচিন বনাম ব্ৰেণ্ডেড মেডিচিন : এক পৰ্য্যালোচনা ডা০ ভূপেন শইকীয়া 📚 ব্ৰেণ্ডেড মেডিচিননো কি? যি কোনো ৰোগৰ এটা দৰব

  

বলি প্ৰথা আধুনিক সমাজৰ বাবে কেঞ্চাৰ সদৃশ!

বলি প্ৰথা আধুনিক সমাজৰ বাবে কেঞ্চাৰ সদৃশ! -ভাৰ্গৱ বৰঠাকুৰ 📚 আমাৰ ঘৰৰ কাষতে কেইবাখনো চাহ বাগিচাৰ দূৰ্গা পূজা অনুষ্ঠিত হয়৷

  

নেন’ প্ৰযুক্তি

নেন’ প্ৰযুক্তি – অজিত কুমাৰ শৰ্মা, অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষক, KRP, SCERT (Science) 2019 📚 বৰ্তমান যুগটো হৈছে বিজ্ঞান আৰু প্ৰযুক্তিবিদ্যাৰ যুগ।

  

কৃত্ৰিম বুদ্ধিমত্তা মানৱ জাতিৰ বাবে আশিৰ্বাদ নে অভিশাপ

কৃত্ৰিম বুদ্ধিমত্তা মানৱ জাতিৰ বাবে আশিৰ্বাদ নে অভিশাপ? – পঙ্কজ বৰুৱা, বুঢ়ালিকচন, গোলাঘাট, অসম 📚 কল্পনা কৰকচোন যদি এটা মেচিনে

  

হীৰাতকৈও বেছি উজ্জ্বল আৰু কঠিন কিউ-কাৰ্বন

হীৰাতকৈও বেছি উজ্জ্বল আৰু কঠিন কিউ-কাৰ্বন – ৰঞ্জন ভূঞা, লক্ষীমপুৰ 📚 কিউ কাৰ্বন হ’ল অলপতে বৈজ্ঞানিক সকলে বিচাৰি উলিওৱা কাৰ্বনৰ

  

মোবাইল ফোনে নিৰ্ধাৰণ কৰিব নেকি যুৱপ্ৰজন্মৰ ভৱিষ্যত?

মোবাইল ফোনে নিৰ্ধাৰণ কৰিব নেকি যুৱপ্ৰজন্মৰ ভৱিষ্যত? – বৰষা ডেকা, প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰীয় শিশু বিজ্ঞানী, MA Assamese, MA Sociology 📚 আজি

  

বিজ্ঞান আৰু অন্ধবিশ্বাস

বিজ্ঞান আৰু অন্ধবিশ্বাস জ্যোৎস্না দাস, বিজ্ঞান শিক্ষক 📚 বৰ্তমান সময়ৰ আটাইতকৈ দুখলগা বিষয় এটা হৈছে মানুহৰ অসুস্হ মানসিকতা। সময়ৰ অগ্ৰগতিৰ

  

অসীম সাহস আৰু প্ৰেৰণাৰ প্ৰতীক বেঞ্জামিন ফ্ৰেংকলিন

অসীম সাহস আৰু প্ৰেৰণাৰ প্ৰতীক বেঞ্জামিন ফ্ৰেংকলিন – পংখী মহন্ত, স্নাতকোত্তৰ – অসমীয়া বিভাগ, দৰং কলেজ 📚 এজন মহান ব্যক্তিৰ

  

Intriguing Universe

Intriguing Universe – Abismita Barthakur, Department of Physics, Biswanath College 📚 The universe is more mysterious and stranger than it

  

ডিপ্ৰেছন

ডিপ্ৰেছন – আৰাধনা বৰুৱা, কাউন্সেলিঙ ছাইক’লজিষ্ট , উপশম,নগাঁও 📚 ডিপ্ৰেছন বৰ্তমান সময়ত এক পৰিচিত শব্দ৷ভাৰত চৰকাৰৰ অধীনৰ নেশ্যনেল মিশ্যন ফৰ

  

22/7 আৰু পাই

22/7 আৰু পাই – ড০ নয়নদীপ ডেকা বৰুৱা, অধ্যাপক, গণিত বিভাগ, তেজপুৰ বিশ্ববিদ্যালয় 📚 জুলাই মাহৰ 22 তাৰিখটো 22/7 হিচাবে

  

ইণ্টাৰনেট ব্যৱহাৰকাৰীৰ তথ্য চুৰি আৰু আপোনাৰ বন্দী ভৱিষ্যত

ইণ্টাৰনেট ব্যৱহাৰকাৰীৰ তথ্য চুৰি আৰু আপোনাৰ বন্দী ভৱিষ্যত – উৎপল ফুকন, জাহ্নবী ৱৰ্ড প্ৰচেছৰৰ স্ৰষ্টা 📚 ৱাটছ্এপ বৰ্তমান ফেইচবুকৰ অংশ।

  

কৃষ্ণ গহ্বৰৰ এক চমু পৰিচয়

কৃষ্ণ গহ্বৰৰ এক চমু পৰিচয় – আৰহান ইনামূল, জিলা শৈক্ষিক সমন্বয়ক, ৰাষ্ট্ৰীয় শিশু বিজ্ঞান সমাৰোহ (NCSC), যোৰহাট 📚 যোৱা কেইটামান

  

ভাৰতবৰ্ষত বিজ্ঞানচৰ্চা সংকটত নেকি?

ভাৰতবৰ্ষত বিজ্ঞানচৰ্চা সংকটত নেকি? – দীপজ্যোতি গগৈ, যোৰহাট অভিযান্ত্ৰিক মহাবিদ্যালয় 📚 বিজ্ঞান আৰু প্ৰযুক্তি আজি আমাৰ জীৱনৰ এক অবিচ্ছেদ্য অংগ

  

এখন ৰাষ্ট্ৰ নিৰ্মাণত মূল ভূমিকা লোৱা এটা বেক্টেৰিয়াৰ আদিকথা

এখন ৰাষ্ট্ৰ নিৰ্মাণত মূল ভূমিকা লোৱা এটা বেক্টেৰিয়াৰ আদিকথা – ৰঞ্জন ভূঞা, লক্ষীমপুৰ 📚 ইজৰাইলৰ প্ৰথম ৰাষ্ট্ৰপতি চিম আজিজেল ওয়েজম্যান

  

কুসংস্কাৰ আৰু অন্ধবিশ্বাসৰ বিৰুদ্ধে যুক্তিবাদী বিজ্ঞানমনস্কতা

কুসংস্কাৰ আৰু অন্ধবিশ্বাসৰ বিৰুদ্ধে যুক্তিবাদী বিজ্ঞানমনস্কতা – ভাৰ্গৱ বৰঠাকুৰ,যান্ত্ৰিক অভিযন্তা, নুমলীগঢ় তেল শোধনাগাৰ 📚 বিৱৰ্তনৰ জৰিয়তে প্ৰথম আদিম মানুহ (Homo

  

কৃষ্ণগহ্বৰ যি আজিও আমাৰ বাবে এক অবুজ সাথৰ মাথোঁ

কৃষ্ণগহ্বৰ- যি আজিও আমাৰ বাবে এক অবুজ সাথৰ মাথোঁ – পঙ্কজ বৰুৱা, বুঢ়ালিকচন, গোলাঘাট, অসম 📚 কৃষ্ণগহ্বৰ হ’ল এক মহাকাশীয়

  

অপোহন

অপোহন – শাহিনশাহ ইকবাল, নৱম শ্ৰেণী, লক্ষীপুৰ উচ্চতৰ মাধ্যমিক বিদ্যালয়,লক্ষীপুৰ 📚 ৰোগ সংক্ৰমণৰ বাবে নতুবা আঘাতপ্ৰাপ্ত হ’লে এজন ব্যক্তিৰ বৃক্কই

  

সহস্রাধিক যন্ত্রৰ আৱিষ্কাৰক অহাইঅ’ৰ ডেকাজন

সহস্রাধিক যন্ত্রৰ আৱিষ্কাৰক অহাইঅ’ৰ ডেকাজন -মানস প্রতিম দত্ত, সঞ্চালক, আৰোহী (শৈক্ষিক তথা পৰিৱেশ সজাগতাৰ ক্ষেত্ৰত কাম কৰা এক বে-চৰকাৰী সংগঠন)

  

জনমূৰী বৃক্ষ

জনমূৰী বৃক্ষ -জানমনি বৰা, বিভাগ মুৰব্বী – প্ৰাণী বিজ্ঞান বিভাগ, বৰনগৰ মহাবিদ্যালয় 📚 পৃথিৱীৰ প্ৰাণীকূললৈ তথা সমস্ত জীৱকূললৈ জীৱকূললৈ উদ্ভিদকূলৰ

  

আধুনিক নে অ-পুৰণি ?

আধুনিক নে অ-পুৰণি ? – ভাৰ্গৱী নাথ, ৰাজনীতি বিভাগ, স্নাতক ৩য় ষাণ্মাসিক, কটন বিশ্ববিদ্যালয় 📚 বাতৰি কাকতখন মেলিলে প্ৰায়েই চকুত

  

ৰাষ্ট্ৰীয় শিশু বিজ্ঞান সমাৰোহ আৰু বৰ্তমানৰ সমাজত ইয়াৰ প্ৰাসংগিকতা

ৰাষ্ট্ৰীয় শিশু বিজ্ঞান সমাৰোহ আৰু বৰ্তমানৰ সমাজত ইয়াৰ প্ৰাসংগিকতা – বৰষা ডেকা, প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰীয় শিশু বিজ্ঞানী, MA Sociology 📚 আজিৰ

  

Indian Rader Imaging Satellite

Indian Radar Imaging Satellite – Sunayan Borkakoti, HS 2nd Year, Science, Biswanath College 📚 RISAT-2, or Radar Imaging Satellite 2

  

The map of Mathematics

The Map of Mathematics – Ananya Saikia, 5th Sem, Dept of Mathematics, Darrang College 📚 It is difficult to imagine

  

THE HUMAN HEART

The Human Heart – Jonak Nibir Borah, HS 2nd Year, Science, Biswanath College 📚 The human heart is a hollow

  

জলবায়ুঃ এক বিশ্লেষণ

জলবায়ুঃ এক বিশ্লেষণ যজ্ঞ প্ৰতীম শইকীয়া, ৩য় ষাণ্মাষিক,পৰিসংখ্যা বিভাগ, কটন বিশ্ববিদ্যালয় 📚 জলবায়ু হৈছে সাধাৰণতে ৩০-বছৰতকৈ অধিক অন্তৰালৰ বতৰৰ পৰিসংখ্যা।কোনো

  

শ্ৰেণীকোঠা আৰু পৰীক্ষাগাৰৰ একত্ৰীকৰণ

শ্ৰেণীকোঠা আৰু পৰীক্ষাগাৰৰ একত্ৰীকৰণ ড০ কুনাল বৰা, সহকাৰী প্ৰবক্তা, ভৌতিক বিজ্ঞান বিভাগ, North Eastern Regional Institute of Science & Technology

  

জীৱনত আগবাঢ়ি যাবলৈ মানসিক আৰু শাৰীৰিক চাপ অতন্ত্য প্ৰয়োজন

জীৱনত আগবাঢ়ি যাবলৈ মানসিক আৰু শাৰীৰিক চাপ অতন্ত্য প্ৰয়োজন -উদিত ফুকন, CEO, AntiCo. Private Limited 📚 ব্লু হোৱেল (Blue Whale)

  

The Quest For The Grand Unification: The Theory Of Everything

The Quest For The Grand Unification: The Theory Of Everything – Roshan Sharma, Electrical Engineer, Central Institute Of Techonology, Kokrajhar

  

বিশ্বব্ৰহ্মাণ্ডক চিনি পোৱা সেই ব্যক্তিজন

বিশ্বব্ৰহ্মাণ্ডক চিনি পোৱা সেই ব্যক্তিজন – ৰিপুঞ্জয় বৰদলৈ, যুটীয়া সম্পাদক,অসম বিজ্ঞান সমিতি, বিশ্বনাথ চাৰিআলি শাখা 📚 সময়ে বাৰু কিয় কেৱল

  

Digital পৃথিৱী আৰু ছাত্ৰ ছাত্ৰীৰ বাবে কেইটিমান must have তথ্য

This article provides description about digital world and the dangers we live in. Authored by Ansuman hHazarika, owner of Scientific Temperament

  

Non-Stick Pollutants and it’s removal from drinking water

This article describes about non stick pollutants and their removal from driknking water. published in the 1st issue of anuranan from Scientific Temperament

Get Social

Don`t copy text!
en_USEnglish
asঅসমীয়া en_USEnglish